ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7154090
*
nr 715 4090
Spegel
+ konsolbord, Empirestil, höjd: 149+ 59
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 18:59:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 18:47:40
1
100 kr
14/9 20:42:47
2
350 kr
14/9 21:23:12
3
300 kr
16/9 16:35:07
1
400 kr
16/9 16:38:13
2
600 kr
16/9 16:38:52
1
500 kr
16/9 16:39:14
1
600 kr
16/9 16:39:37
1
650 kr
19/9 16:35:31
4
Vinnande bud
19/9 18:14:09
2
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 715 4090
Spegel
+ konsolbord, Empirestil, höjd: 149+ 59
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/9 18:47:40 | 1 | 100 kr |
| 14/9 20:42:47 | 2 | 350 kr |
| 14/9 21:23:12 | 3 | 300 kr |
| 16/9 16:35:07 | 1 | 400 kr |
| 16/9 16:38:13 | 2 | 600 kr |
| 16/9 16:38:52 | 1 | 500 kr |
| 16/9 16:39:14 | 1 | 600 kr |
| 16/9 16:39:37 | 1 | 650 kr |
| 19/9 16:35:31 | 4 | Vinnande bud |
| 19/9 18:14:09 | 2 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



