![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4162251
*
nr 416 2251
Spegel
Funkis, höjd: 116
Utrop:
100 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/5 20:22:47
1
200 kr
31/5 21:26:03
2
150 kr
3/6 13:09:38
3
600 kr
3/6 13:52:37
4
400 kr
3/6 13:52:57
4
500 kr
3/6 13:53:12
4
600 kr
3/6 13:53:39
4
700 kr
3/6 21:00:00
3
1.000 kr
4/6 10:53:48
5
1.200 kr
4/6 13:27:02
3
1.200 kr
4/6 13:28:18
3
1.300 kr
4/6 14:38:07
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 416 2251
Spegel
Funkis, höjd: 116
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/5 20:22:47 | 1 | 200 kr |
31/5 21:26:03 | 2 | 150 kr |
3/6 13:09:38 | 3 | 600 kr |
3/6 13:52:37 | 4 | 400 kr |
3/6 13:52:57 | 4 | 500 kr |
3/6 13:53:12 | 4 | 600 kr |
3/6 13:53:39 | 4 | 700 kr |
3/6 21:00:00 | 3 | 1.000 kr |
4/6 10:53:48 | 5 | 1.200 kr |
4/6 13:27:02 | 3 | 1.200 kr |
4/6 13:28:18 | 3 | 1.300 kr |
4/6 14:38:07 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57