![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2233384
*
nr 223 3384
Spegel
förgylld, H.76
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 14:52:10
1
400 kr
13/3 22:15:12
2
200 kr
14/3 14:54:46
3
300 kr
14/3 14:55:41
3
400 kr
14/3 17:24:18
4
500 kr
16/3 17:35:22
5
600 kr
17/3 10:31:59
6
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 223 3384
Spegel
förgylld, H.76
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 14:52:10 | 1 | 400 kr |
13/3 22:15:12 | 2 | 200 kr |
14/3 14:54:46 | 3 | 300 kr |
14/3 14:55:41 | 3 | 400 kr |
14/3 17:24:18 | 4 | 500 kr |
16/3 17:35:22 | 5 | 600 kr |
17/3 10:31:59 | 6 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57