ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7596087
*
nr 759 6087
Spegel
förgylld, höjd: 182
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:43:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 13:36:10
1
100 kr
19/5 15:42:52
2
200 kr
19/5 22:34:18
3
500 kr
21/5 14:15:50
1
300 kr
21/5 15:22:01
4
800 kr
21/5 16:59:19
5
600 kr
21/5 17:03:19
5
750 kr
21/5 17:03:54
5
850 kr
21/5 19:35:35
6
900 kr
21/5 19:37:47
4
950 kr
21/5 19:38:41
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 759 6087
Spegel
förgylld, höjd: 182
Kondition: (nyproduktion)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/5 13:36:10 | 1 | 100 kr |
| 19/5 15:42:52 | 2 | 200 kr |
| 19/5 22:34:18 | 3 | 500 kr |
| 21/5 14:15:50 | 1 | 300 kr |
| 21/5 15:22:01 | 4 | 800 kr |
| 21/5 16:59:19 | 5 | 600 kr |
| 21/5 17:03:19 | 5 | 750 kr |
| 21/5 17:03:54 | 5 | 850 kr |
| 21/5 19:35:35 | 6 | 900 kr |
| 21/5 19:37:47 | 4 | 950 kr |
| 21/5 19:38:41 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



