![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6412511
*
nr 641 2511
Spegel
Fd Spegeldörr, höjd: 110
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2010
kl 18:32:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 17:41:50
1
500 kr
24/5 17:32:05
2
600 kr
24/5 18:02:51
3
600 kr
24/5 18:04:09
3
650 kr
24/5 18:05:41
2
700 kr
24/5 18:09:56
3
750 kr
24/5 18:11:26
2
1.000 kr
24/5 18:12:07
3
850 kr
24/5 18:13:33
3
950 kr
24/5 18:14:17
3
1.200 kr
24/5 18:16:33
2
1.200 kr
24/5 18:20:32
2
1.300 kr
24/5 18:21:47
3
1.400 kr
24/5 18:26:01
2
1.500 kr
24/5 18:27:39
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd spegeldörr spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 641 2511
Spegel
Fd Spegeldörr, höjd: 110
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 17:41:50 | 1 | 500 kr |
24/5 17:32:05 | 2 | 600 kr |
24/5 18:02:51 | 3 | 600 kr |
24/5 18:04:09 | 3 | 650 kr |
24/5 18:05:41 | 2 | 700 kr |
24/5 18:09:56 | 3 | 750 kr |
24/5 18:11:26 | 2 | 1.000 kr |
24/5 18:12:07 | 3 | 850 kr |
24/5 18:13:33 | 3 | 950 kr |
24/5 18:14:17 | 3 | 1.200 kr |
24/5 18:16:33 | 2 | 1.200 kr |
24/5 18:20:32 | 2 | 1.300 kr |
24/5 18:21:47 | 3 | 1.400 kr |
24/5 18:26:01 | 2 | 1.500 kr |
24/5 18:27:39 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd spegeldörr spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23