ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9489268
*
nr 948 9268
Spegel
barockstil, höjd: 62 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 20:07:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 18:06:04
1
300 kr
16/3 16:11:56
2
350 kr
16/3 16:28:54
1
450 kr
16/3 16:52:46
3
600 kr
16/3 17:30:43
2
600 kr
16/3 17:30:43
3
600 kr (Budbetjänt)
16/3 17:31:41
2
700 kr
16/3 18:24:55
4
900 kr
16/3 20:02:12
5
900 kr
16/3 20:02:12
4
900 kr (Budbetjänt)
16/3 20:02:34
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 948 9268
Spegel
barockstil, höjd: 62 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 18:06:04 | 1 | 300 kr |
| 16/3 16:11:56 | 2 | 350 kr |
| 16/3 16:28:54 | 1 | 450 kr |
| 16/3 16:52:46 | 3 | 600 kr |
| 16/3 17:30:43 | 2 | 600 kr |
| 16/3 17:30:43 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 17:31:41 | 2 | 700 kr |
| 16/3 18:24:55 | 4 | 900 kr |
| 16/3 20:02:12 | 5 | 900 kr |
| 16/3 20:02:12 | 4 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 20:02:34 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



