ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7563489
*
nr 756 3489
Spegel
50-tal, höjd: 95
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 17:50:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 14:51:07
1
Vinnande bud
30/4 14:52:03
2
150 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 756 3489
Spegel
50-tal, höjd: 95
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 14:51:07 | 1 | Vinnande bud |
30/4 14:52:03 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.