ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9489684
*
nr 948 9684
Spegel
1920-tal, höjd: 122 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 19:40:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 16:07:57
1
200 kr
15/3 17:40:51
2
500 kr
16/3 19:13:32
3
450 kr
16/3 19:13:32
2
500 kr (Budbetjänt)
16/3 19:13:51
3
700 kr
16/3 19:20:20
2
700 kr
16/3 19:20:20
3
700 kr (Budbetjänt)
16/3 19:24:24
2
800 kr
16/3 19:35:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 948 9684
Spegel
1920-tal, höjd: 122 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 16:07:57 | 1 | 200 kr |
| 15/3 17:40:51 | 2 | 500 kr |
| 16/3 19:13:32 | 3 | 450 kr |
| 16/3 19:13:32 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 19:13:51 | 3 | 700 kr |
| 16/3 19:20:20 | 2 | 700 kr |
| 16/3 19:20:20 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 19:24:24 | 2 | 800 kr |
| 16/3 19:35:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



