ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6161611
*
nr 616 1611
Spegel
20-tal, höjd: 110
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 18:56:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 12:57:25
1
300 kr
12/12 15:02:22
2
450 kr
13/12 15:45:16
1
400 kr
13/12 15:46:26
1
500 kr
14/12 09:31:57
3
550 kr
14/12 13:09:00
2
650 kr
14/12 18:02:56
1
650 kr
14/12 18:27:34
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 616 1611
Spegel
20-tal, höjd: 110
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 12:57:25 | 1 | 300 kr |
| 12/12 15:02:22 | 2 | 450 kr |
| 13/12 15:45:16 | 1 | 400 kr |
| 13/12 15:46:26 | 1 | 500 kr |
| 14/12 09:31:57 | 3 | 550 kr |
| 14/12 13:09:00 | 2 | 650 kr |
| 14/12 18:02:56 | 1 | 650 kr |
| 14/12 18:27:34 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



