ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4079524
*
nr 407 9524
Spegel
höjd: 225, (nyprod)
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 18:16:49
1
2.500 kr
15/4 11:13:36
2
4.000 kr
16/4 13:55:35
3
2.800 kr
16/4 13:56:08
3
3.100 kr
16/4 20:42:22
1
4.000 kr
17/4 12:52:26
2
Vinnande bud
18/4 15:54:10
4
4.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 407 9524
Spegel
höjd: 225, (nyprod)
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/4 18:16:49 | 1 | 2.500 kr |
15/4 11:13:36 | 2 | 4.000 kr |
16/4 13:55:35 | 3 | 2.800 kr |
16/4 13:56:08 | 3 | 3.100 kr |
16/4 20:42:22 | 1 | 4.000 kr |
17/4 12:52:26 | 2 | Vinnande bud |
18/4 15:54:10 | 4 | 4.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57