ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6307280
*
nr 630 7280
Spegel
höjd: 96
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2010
kl 19:32:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 14:41:18
1
450 kr
22/3 16:23:46
2
350 kr
22/3 17:02:10
3
450 kr
22/3 17:03:03
3
500 kr
22/3 17:34:38
4
800 kr
22/3 17:44:52
3
650 kr
22/3 19:22:54
5
750 kr
22/3 19:23:46
5
850 kr
22/3 19:27:40
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 630 7280
Spegel
höjd: 96
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/3 14:41:18 | 1 | 450 kr |
| 22/3 16:23:46 | 2 | 350 kr |
| 22/3 17:02:10 | 3 | 450 kr |
| 22/3 17:03:03 | 3 | 500 kr |
| 22/3 17:34:38 | 4 | 800 kr |
| 22/3 17:44:52 | 3 | 650 kr |
| 22/3 19:22:54 | 5 | 750 kr |
| 22/3 19:23:46 | 5 | 850 kr |
| 22/3 19:27:40 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



