FURNITURE / Tables / Coffee table 8597089
*
nr 859 7089
COFFEE TABLE
jacaranda, Design Yngvar Sandström, length: 120, width: 77, height: 53,
trä, Design Yngvar Sandström, längd: 120, djup: 77, höjd: 53
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:06:15
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 07:54:59
1
600 kr
11/11 18:30:49
2
600 kr
11/11 19:01:15
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord soffbord trä yngvar sandström
-
7130 DINNER TABLE
”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamet..//
Present: SEK 3000
Auction ends
today
19 jan at 20:20
-
7090 PEDESTAL
stenskivor. Height: 66 cm, damaged.
Present: SEK 600
Auction ends
today
19 jan at 20:49
*
COFFEE TABLE
Read more about 50/60-tal
nr 859 7089
COFFEE TABLE
jacaranda, Design Yngvar Sandström, length: 120, width: 77, height: 53,
trä, Design Yngvar Sandström, längd: 120, djup: 77, höjd: 53
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/11 07:54:59 | 1 | 600 kr |
| 11/11 18:30:49 | 2 | 600 kr |
| 11/11 19:01:15 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord soffbord trä yngvar sandström
-
7130 DINNER TABLE
”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamet..//
Present: SEK 3000
Auction ends
today
19 jan at 20:20 -
7090 PEDESTAL
stenskivor. Height: 66 cm, damaged.
Present: SEK 600
Auction ends
today
19 jan at 20:49



