MÖBLER / Soffor / Soffa 14367014

nr 1436 7014

Soffa

teak, Danmark. Grete Jalk, France & Son, Längd: 190

Kondition: slitage, skador

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 6 december 2021
kl 18:41:35

Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.