FURNITURE / Sofas / Sofa 13602150

nr 1360 2150

SOFA

Svenskt Tenn, Sweden, design: Josef Frank, Modell 568. Length: 190 cm, wear, damages.

Firma Svenskt Tenn, design: Josef Frank, Modell 568. Längd: 190 cm

Condition: slitage, skador

2000

SEK 1500

Monday November 16 2020
at 19:26:55

10/11 22:20:21 1      Vinnande bud

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn