Ã–VRIGT / Diverse / Smyckesskrin 4388265

nr 438 8265

Smyckesskrin

Sent 1800-tal, Nyrokoko

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 13 november 2006
kl 16:54:37

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.