MÖBLER / Bord / Sminkbord 13095259
*
nr 1309 5259
Sminkbord
Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:08:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 10:36:21
1
300 kr
24/2 19:03:02
2
400 kr
24/2 19:03:32
3
700 kr
24/2 19:03:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord
-
6044 Barbord
"Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:45
-
6615 Fällbord
1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:58
-
6073 Lampbord
Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:05
-
6633 Lampbord
ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:04
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16
-
6379 Matbord
Bockmodell. Bredd: 183+ 2x45. Djup: 101 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:50
*
Sminkbord
nr 1309 5259
Sminkbord
Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 10:36:21 | 1 | 300 kr |
| 24/2 19:03:02 | 2 | 400 kr |
| 24/2 19:03:32 | 3 | 700 kr |
| 24/2 19:03:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord låda sminkbord spegel spegelbyrå toilettbord toilettebord
-
6044 Barbord
"Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:45 -
6615 Fällbord
1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:58 -
6073 Lampbord
Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:05
-
6633 Lampbord
ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:04 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16 -
6379 Matbord
Bockmodell. Bredd: 183+ 2x45. Djup: 101 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:50



