ART / Sculptures and works of art / Sculptures 14556184
*
nr 1455 6184
SCULPTURES
2 pcs, ceramics. Height: 33,
2 st, Keramik. Höjd: 33 cm
Estimate:
600
Auction date:
Monday Mars 21 2022
at 20:43:01
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48
-
8017 SCULPTURE
Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:19
-
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
7046 SCULPTURE
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
7053 SCULPTURE
patinerad metall, signed. Height: 14 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10
*
SCULPTURES
nr 1455 6184
SCULPTURES
2 pcs, ceramics. Height: 33,
2 st, Keramik. Höjd: 33 cm
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday Mars 21 2022 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48 -
8017 SCULPTURE
Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:19 -
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36 -
7046 SCULPTURE
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36 -
7053 SCULPTURE
patinerad metall, signed. Height: 14 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:10



