Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculptures 14556184



*

nr 1455 6184


SCULPTURES

2 pcs, ceramics. Height: 33,


2 st, Keramik. Höjd: 33 cm


Estimate:

600

Auction date:

Monday Mars 21 2022
at 20:43:01


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur skulpturer
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr