Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 15307520



*

nr 1530 7520


Skulpturer

2 st, Elefanter, keramik. Höjd: 11-22 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 mars 2023
kl 20:28:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/3 20:23:58 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik konsthantverk skulptur skulpturer
  • 4046 Flaskgömma
    2 st, träskulpturer. Höjd: 40cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 19:44
  • 3115 Skulpturer
    2 st, Fåglar, Asmo Uutela. Signerade. Längd: 19-23..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 18:09
  • 4216 Skulpturer
    3 st, Royal Copenhagen samt B&G. Höjd: 10-18 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 19:02




Ladda ner broschyr