Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9996631



*

nr 999 6631


Skulptur

Ljuslykta, Uggla, Keramik, höjd: 42 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 december 2015
kl 18:22:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/12 20:56:06 1      100 kr
7/12 14:28:37 2      150 kr
7/12 18:13:17 3      350 kr
7/12 18:16:26 2      250 kr
7/12 18:16:26 3      300 kr (Budbetjänt)
7/12 18:17:28 3      Vinnande bud
7/12 18:17:43 2      350 kr
7/12 18:17:43 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk ljuslykta skulptur uggla
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:24
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:08
  • 9073 Skulptur
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    2 feb kl 19:43




Ladda ner broschyr