KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7154600
*
nr 715 4600
Skulptur
Björn, keramik, höjd: 17
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 18:11:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 18:46:30
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31
*
Skulptur
nr 715 4600
Skulptur
Björn, keramik, höjd: 17
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 18:46:30 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05 -
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41 -
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31



