KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 12191444

nr 1219 1444

Oscar Törnå

(1842-1894), Sverige

Skiss, Flicka vid sjö. Signerad, daterad 1873. 19x18 cm

Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 november 2018
kl 18:00:44

24/11 18:18:42 1      Vinnande bud
26/11 08:48:16 1      justering av budtak

Oscar Törnå

Läs mer om Oscar TörnÃ¥