KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 12191444
nr 1219 1444
Oscar Törnå
(1842-1894), Sverige
Skiss, Flicka vid sjö. Signerad, daterad 1873. 19x18 cm
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 november 2018
kl 18:00:44
24/11 18:18:42
26/11 08:48:16
Oscar Törnå
Läs mer om Oscar TörnÃ¥