GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 16022004

nr 1602 2004

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Skålfat, Ur Karneval, Gustavsberg. Signerad med studiohanden. Bredd: 20 cm. Längd: 30,5 cm

Kondition: lättare slitage

Utrop:

800 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 26 februari 2024
kl 19:40:58

  • Tema
  • 26 feb

Stig Lindberg

På Tema Stig Lindberg hittar du skulpturer, vaser och serviser med mera av Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg

Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg
Gustavsbergs Porslinfabrik
Gustavsbergs Studio
Karneval (Stig Lindberg)