GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 17088181
nr 1708 8181
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Skålar, 2 st, Glaserad stengodslera. Signerade, daterade -8 & -83. Diameter: 15-16. Höjd: 9-10 cm
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
måndag 9 juni 2025
kl 20:44:00
Lisa Larson
Läs mer om Lisa Larson