ÖVRIGT / Diverse / Skål 5795500
nr 579 5500
Skål
Orientalisk, Silver & Koppar på mässing, 18/1900-tal, höjd: 6
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
måndag 27 april 2009
kl 19:30:46
27/4 13:29:53
700 kr
27/4 14:46:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver