GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 16969390
*
nr 1696 9390
Skål
med lock, keramik. Signerad. Längd: 20 cm. Höjd: 12 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2025
kl 20:47:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 20:24:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik lock skål
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7187 Skål
Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diame..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:42
-
7129 Skål
Orrefors, Savann, design: Ingegerd RÃ¥man (f. 1943)..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:28
-
7164 Skålar
3 st. Lars Larsson, Smide. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:52
*
Skål
nr 1696 9390
Skål
med lock, keramik. Signerad. Längd: 20 cm. Höjd: 12 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 20:24:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik lock skål
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36 -
7187 Skål
Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diame..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:42 -
7129 Skål
Orrefors, Savann, design: Ingegerd RÃ¥man (f. 1943)..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:28
-
7164 Skålar
3 st. Lars Larsson, Smide. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:52



