GLAS OCH KERAMIK / Glas / Skål 4161167
nr 416 1167
Skål
Kosta, sign. JH, dia:21
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juni 2006
5/6 15:54:38
Kosta Boda Glasbruk
Kosta är Sveriges äldsta glasbruk, grundat 1742.
Signe Persson-Melin (f. 1925)