GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 5575434
*
nr 557 5434
BOWL
Lenght: ()
keramik, signerad Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 12
Estimate:
300
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday December 8 2008
at 19:32:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/12 20:37:08
1
300 kr
1/12 23:28:52
2
350 kr
8/12 18:29:07
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
6135 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Present: SEK 1500
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:18
*
BOWL
nr 557 5434
BOWL
Lenght: ()
keramik, signerad Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 12
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday December 8 2008 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
1/12 20:37:08 | 1 | 300 kr |
1/12 23:28:52 | 2 | 350 kr |
8/12 18:29:07 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
6135 OIL PAINTING
Edward. O. Bowley. Signed, "A lane near Witton". O..//
Present: SEK 1500
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:18