GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 5575434
*
nr 557 5434
Skål
keramik, signerad Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 12
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2008
kl 19:32:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 20:37:08
1
300 kr
1/12 23:28:52
2
350 kr
8/12 18:29:07
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Skål
nr 557 5434
Skål
keramik, signerad Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 12
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 20:37:08 | 1 | 300 kr |
| 1/12 23:28:52 | 2 | 350 kr |
| 8/12 18:29:07 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



