GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Servisdelar 2117100
*
nr 211 7100
Servisdelar
Carmen, Gefle
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carmen gefle keramik matservis mattallrikar servisdelar
-
8158 Glasservisdelar
8+ 8+ st. Höjd: 11,5-13,5
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:46
-
9050 Kaffekoppar
17 st, Scherzer, 1970-tal
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:51
-
9091 Kaffekoppar
med fat, Göran Bäck (1923-2003), Finland. "Kultava..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:21
-
9092 Kaffeservisdelar
11 delar + 4 st extra fat, Marianne Westman (1928-..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:48
*
Servisdelar
nr 211 7100
Servisdelar
Carmen, Gefle
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2003 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carmen gefle keramik matservis mattallrikar servisdelar
-
8158 Glasservisdelar
8+ 8+ st. Höjd: 11,5-13,5
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:46 -
9050 Kaffekoppar
17 st, Scherzer, 1970-tal
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:51 -
9091 Kaffekoppar
med fat, Göran Bäck (1923-2003), Finland. "Kultava..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:21
-
9092 Kaffeservisdelar
11 delar + 4 st extra fat, Marianne Westman (1928-..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:48