MÖBLER / Bord / Satsbord 9344227
*
nr 934 4227
Satsbord
3 delar, Gustaviansk stil
Kondition: skador
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:59:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 09:46:11
1
350 kr
12/1 13:11:07
2
500 kr
12/1 19:51:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt satsbord
-
5136 Barnmöbel
3 delar, Tidigt 1900-tal, Skrivbord + 2 st pinnsto..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:22
-
5217 Blomsterbord
Teak, på trissor. Bredd: 92 cm, djup: 30 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06
-
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:08
-
5181 Klaffbord
England, Idegran. Pelarfot, Bredd: 63 + 2x68. Djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:12
-
5218 Lampbord
Alm, med hylla. Bredd: 60 cm, djup: 34 cm, höjd: 6..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:47
*
Satsbord
Kondition: skador
Läs mer om e-auktion
nr 934 4227
Satsbord
3 delar, Gustaviansk stil
Kondition: skador
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 09:46:11 | 1 | 350 kr |
12/1 13:11:07 | 2 | 500 kr |
12/1 19:51:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt satsbord
-
5136 Barnmöbel
3 delar, Tidigt 1900-tal, Skrivbord + 2 st pinnsto..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:22 -
5217 Blomsterbord
Teak, på trissor. Bredd: 92 cm, djup: 30 cm, höjd:..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:06
-
4146 Bord
med klaffar och låda, mahogny. Bredd: 115 cm + 2 k..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:08 -
5181 Klaffbord
England, Idegran. Pelarfot, Bredd: 63 + 2x68. Djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:12 -
5218 Lampbord
Alm, med hylla. Bredd: 60 cm, djup: 34 cm, höjd: 6..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:47