ÖVRIGT / Smycken / Ring 5511369
*
nr 551 1369
Ring
guld med briljant ca 0.2 ct
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
5128 Ring
18k guld, vitguld med briljant. Vikt: 1,85 gr, rin..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:12
-
6030 Ring
18k guld. Vitguld, med smådiamanter. Vikt: 1,7 g. ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:39
-
5133 Ringar
2 st, utländska stämplar. Vikt: 3,5 gr brutto, rin..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:21
-
6055 Serveringsvagn
mässing, träimitation, topskiva i glas, hållare fö..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:58
-
6142 Serveringsvagn
teak. Längd: 64 cm, djup: 48 cm, höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:30
*
Ring
nr 551 1369
Ring
guld med briljant ca 0.2 ct
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2008 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
5128 Ring
18k guld, vitguld med briljant. Vikt: 1,85 gr, rin..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:12 -
6030 Ring
18k guld. Vitguld, med smådiamanter. Vikt: 1,7 g. ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:39
-
5133 Ringar
2 st, utländska stämplar. Vikt: 3,5 gr brutto, rin..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:21 -
6055 Serveringsvagn
mässing, träimitation, topskiva i glas, hållare fö..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:58 -
6142 Serveringsvagn
teak. Längd: 64 cm, djup: 48 cm, höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:30