KONST / Ramar / Ramar 6856021
nr 685 6021
Ramar
MED KUNGAKRONOR, 1700-tal innehållande gravyrer av Jacob Gillberg (1724-1793) efter Lorentz Pasch. Föreställande Gustaf III och drottning Sophia Magdalena. Daterade 1774. Ramarnas mått 58 x 35. Gravyrerna gulnade. Ett glas skadat
Utrop:
20.000 kr
Såld:
23.000 kr
måndag 7 mars 2011