KONST / Ramar / Ram 9996153
*
nr 999 6153
Ram
tidigt 1900-tal, ramens innermått: 75x52
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 19:31:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 14:38:20
1
300 kr
7/12 16:05:16
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tidigt 1900-tal
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:02
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:36
-
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:44
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:05
-
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:49
-
9070 Lockurna
Kina. Höjd: 15cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:02
*
Ram
nr 999 6153
Ram
tidigt 1900-tal, ramens innermått: 75x52
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 14:38:20 | 1 | 300 kr |
| 7/12 16:05:16 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tidigt 1900-tal
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:02 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:36 -
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:44
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:05 -
9048 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:49 -
9070 Lockurna
Kina. Höjd: 15cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:02



