ART / Frames / Ram 5508144
*
nr 550 8144
Ram
Lenght: ()
sent 1800-tal, dekor med blomslingor, 30x37
Estimate:
100
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday November 3 2008
at 17:22:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/10 23:02:05
1
250 kr
30/10 20:41:34
1
350 kr
1/11 21:42:48
2
150 kr
3/11 13:20:49
3
250 kr
3/11 17:13:58
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Sweden, Lisa Larson (1931-2024), Swed..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:56
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
*
Ram
nr 550 8144
Ram
Lenght: ()
sent 1800-tal, dekor med blomslingor, 30x37
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday November 3 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/10 23:02:05 | 1 | 250 kr |
| 30/10 20:41:34 | 1 | 350 kr |
| 1/11 21:42:48 | 2 | 150 kr |
| 3/11 13:20:49 | 3 | 250 kr |
| 3/11 17:13:58 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomslingor ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Sweden, Lisa Larson (1931-2024), Swed..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:56 -
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45



