Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 6867698



*

nr 686 7698


Ram

sekelskifte, tryck Stockholmsmotiv, 48x70


Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 mars 2011
kl 19:04:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/3 15:10:36 1      500 kr
11/3 21:25:27 2      150 kr
12/3 15:08:53 3      Vinnande bud
14/3 10:34:30 4      650 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte tryck stockholmsmotiv
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8161 Bordslampfot
    Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:53




Ladda ner broschyr