KONST / Ramar / Ram 5762115
*
nr 576 2115
Ram
Sekelskifte 1900, mahogny, 46x72
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 17:30:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 10:58:51
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny ram ramar trä
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
6358 Kökshanddukar
30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, olika..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:39
-
7170 Manschettknappar
Ett par, 18k guld, 1946, med monogram. Vikt: 9,6g ca
Aktuellt bud: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:34
*
Ram
nr 576 2115
Ram
Sekelskifte 1900, mahogny, 46x72
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 10:58:51 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny ram ramar trä
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24 -
6358 Kökshanddukar
30 st, linne, röd, blå bård, monogrambrodyr, olika..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:39 -
7170 Manschettknappar
Ett par, 18k guld, 1946, med monogram. Vikt: 9,6g ca
Aktuellt bud: 8.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:34



