Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 10471374



*

nr 1047 1374


Ram

Förgylld, ramens innermått: 26x32


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 augusti 2016
kl 19:50:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/7 11:24:59 1      100 kr
1/8 09:15:26 2      400 kr
1/8 09:59:33 3      200 kr
1/8 09:59:33 2      250 kr (Budbetjänt)
1/8 09:59:38 3      300 kr
1/8 09:59:38 2      350 kr (Budbetjänt)
1/8 15:21:45 3      400 kr
1/8 15:21:45 2      400 kr (Budbetjänt)
1/8 15:21:50 3      450 kr
1/8 18:49:19 2      500 kr
1/8 19:45:43 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19




Ladda ner broschyr