KONST / Ramar / Ram 15759366
*
nr 1575 9366
Ram
förgylld, omkring 1800, Sengustaviansk, ramens innermått: 119x87. Yttermått inklusive ram: 131x100 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 19:45:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 11:51:35
1
1.000 kr
30/10 19:40:15
2
1.400 kr
30/10 19:40:47
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar sengustaviansk
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:25
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
*
Ram
nr 1575 9366
Ram
förgylld, omkring 1800, Sengustaviansk, ramens innermått: 119x87. Yttermått inklusive ram: 131x100 cm
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 11:51:35 | 1 | 1.000 kr |
| 30/10 19:40:15 | 2 | 1.400 kr |
| 30/10 19:40:47 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar sengustaviansk
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:25 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56



