KONST / Ramar / Ram 7132614
*
nr 713 2614
Ram
1800-tal, Tryck med Kungafamiljen, 38 x 50
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2011
kl 19:13:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 22:25:07
1
200 kr
5/9 10:14:34
2
150 kr
5/9 10:14:46
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8236 Litografier
ett par, ramar med rosetter, yttermått inklusive r..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
*
Ram
nr 713 2614
Ram
1800-tal, Tryck med Kungafamiljen, 38 x 50
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 22:25:07 | 1 | 200 kr |
| 5/9 10:14:34 | 2 | 150 kr |
| 5/9 10:14:46 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8236 Litografier
ett par, ramar med rosetter, yttermått inklusive r..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07



