Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 3215198



*

nr 321 5198


Ram

1800-tal, med fotografi från Uppsala universitet, 56 x 66


Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 juli 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/7 11:16:47 1      100 kr
18/7 21:42:02 1      200 kr
19/7 09:10:01 2      150 kr
19/7 09:10:58 2      200 kr
19/7 10:10:38 1      250 kr
19/7 15:38:52 3      250 kr
19/7 15:39:43 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr