ART / Frames / Ram 4388354
*
nr 438 8354
Ram
Lenght: ()
1800-tal med Bellmantryck, 50x39
Estimate:
300
Sold:
SEK 550
Auction date:
Monday November 13 2006
at 17:57:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 08:43:48
1
400 kr
11/11 19:19:38
2
350 kr
12/11 13:30:46
3
500 kr
13/11 13:22:59
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Sweden, Lisa Larson (1931-2024), Swed..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:56
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
*
Ram
nr 438 8354
Ram
Lenght: ()
1800-tal med Bellmantryck, 50x39
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 550 |
| Auction date: |
Monday November 13 2006 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/11 08:43:48 | 1 | 400 kr |
| 11/11 19:19:38 | 2 | 350 kr |
| 12/11 13:30:46 | 3 | 500 kr |
| 13/11 13:22:59 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 SCULPTURE
Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Sweden, Lisa Larson (1931-2024), Swed..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:56 -
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45



