Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Ram 3481422



*

nr 348 1422


Ram

Lenght: ()


1700-tal,191x152 i delar


Estimate:

300

Sold:

SEK 3000

Auction date:

Monday February 21 2005
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/2 12:01:38 1      400 kr
20/2 19:37:38 2      700 kr
21/2 02:01:12 3      500 kr
21/2 11:19:48 4      700 kr
21/2 11:20:23 4      800 kr
21/2 14:16:07 5      1.200 kr
21/2 15:01:28 6      1.600 kr
21/2 15:03:29 5      1.800 kr
21/2 15:07:50 6      2.200 kr
21/2 15:08:51 5      hidden*


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter

  • 7043 ASHTRAY
    Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:47
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:01
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:55
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:13
  • 6539 DISH
    Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr