ART / Frames / Ram 5544313
*
nr 554 4313
Ram
Lenght: ()
1800-tal, 34x44
Estimate:
100
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday November 24 2008
at 17:22:12
- Bid history
Time
Bidder
Bid
21/11 11:26:22
1
300 kr
24/11 13:42:17
2
450 kr
24/11 17:16:19
3
450 kr
24/11 17:17:12
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24
*
Ram
nr 554 4313
Ram
Lenght: ()
1800-tal, 34x44
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday November 24 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 21/11 11:26:22 | 1 | 300 kr |
| 24/11 13:42:17 | 2 | 450 kr |
| 24/11 17:16:19 | 3 | 450 kr |
| 24/11 17:17:12 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20 -
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24



