GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslinsdelar 3113320
*
nr 311 3320
Porslinsdelar
Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle, 13-del(2st med lagn.)+2-del
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2004
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslinsdelar
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09
*
Porslinsdelar
nr 311 3320
Porslinsdelar
Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle, 13-del(2st med lagn.)+2-del
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2004 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik porslinsdelar
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07 -
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09



