ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4261051
*
nr 426 1051
Pigtittare
Sengustaviansk,
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 14:19:41
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Pigtittare
nr 426 1051
Pigtittare
Sengustaviansk,
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 14:19:41 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.