ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3732317
*
nr 373 2317
Pigtittare
1800-tal, höjd: 70
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 01:08:31
1
100 kr
29/8 08:14:04
2
150 kr
29/8 11:33:31
3
300 kr
29/8 14:03:29
4
300 kr
29/8 15:49:12
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Pigtittare
nr 373 2317
Pigtittare
1800-tal, höjd: 70
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 01:08:31 | 1 | 100 kr |
| 29/8 08:14:04 | 2 | 150 kr |
| 29/8 11:33:31 | 3 | 300 kr |
| 29/8 14:03:29 | 4 | 300 kr |
| 29/8 15:49:12 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



