ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 2357185
*
nr 235 7185
Pigtittare
(saknar spegel)
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 09:43:51
1
100 kr
28/4 15:09:11
2
200 kr
28/4 15:51:38
3
200 kr
28/4 15:54:30
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm, höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23
-
8156 Brasskärm
rokokostil, guld, tyg/glas. Höjd: 113 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
*
Pigtittare
nr 235 7185
Pigtittare
(saknar spegel)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 09:43:51 | 1 | 100 kr |
| 28/4 15:09:11 | 2 | 200 kr |
| 28/4 15:51:38 | 3 | 200 kr |
| 28/4 15:54:30 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40 -
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm, höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23
-
8156 Brasskärm
rokokostil, guld, tyg/glas. Höjd: 113 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16 -
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36



