Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Piedestaler 17309027



*

nr 1730 9027


Piedestaler

2 par, Elefanter, keramik. Höjd: 30-43 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 oktober 2025
kl 18:08:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/10 22:27:29 1      300 kr
12/10 17:10:44 2      600 kr
12/10 19:08:11 3      600 kr
12/10 19:08:11 2      600 kr (Budbetjänt)
13/10 13:33:14 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord djur djurmotiv elefant elefanter keramik piedestaler
  • 9130 Bord
    1800-tal, trebent. Diameter: 40 cm, höjd: 69 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:48
  • 9135 Fällbord
    alrot, 1932, Intarsia. Bredd: 50 cm, djup: 50 cm, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:01
  • 9295 Konsolbord
    Barockstil, stenskiva. Bredd: 111 cm, djup: 74 cm,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:10
  • 9339 Lampbord
    med låda, Gustaviansk stil. Bredd: 72 cm, djup: 54..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:05
  • 9210 Matbord
    Gustaviansk stil, vitt. Diameter: 125 cm. Höjd: 74 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:15
  • 9283 Matbord
    Gustaviansk stil. Bredd: 150 cm. Djup: 95 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:31




Ladda ner broschyr