ÖVRIGT / Speglar / Pegel 2895603
*
nr 289 5603
Pegel
Teak, H.117
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 23:23:20
1
150 kr
30/11 20:42:35
2
150 kr
30/11 20:43:03
2
200 kr
1/12 15:50:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pegel speglar teak teakmöbler trä
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37
-
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24
-
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28
-
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57
*
Pegel
nr 289 5603
Pegel
Teak, H.117
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 23:23:20 | 1 | 150 kr |
30/11 20:42:35 | 2 | 150 kr |
30/11 20:43:03 | 2 | 200 kr |
1/12 15:50:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pegel speglar teak teakmöbler trä
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37 -
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24 -
3203 Spegel
127x73 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08 -
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28 -
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57