KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676405
*
nr 1467 6405
Sven Lingardsz
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, brödklocka, 32x42. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 20:00:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 16:48:03
1
700 kr
11/5 10:01:14
2
700 kr
11/5 10:01:14
1
700 kr (Budbetjänt)
11/5 10:01:44
2
800 kr
11/5 16:46:39
3
1.000 kr
11/5 17:39:01
1
1.000 kr
11/5 17:39:01
3
1.000 kr (Budbetjänt)
11/5 17:39:30
1
1.100 kr
16/5 19:02:23
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brödklocka olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lingardsz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Sven Lingardsz
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs om budbetjänten
nr 1467 6405
Sven Lingardsz
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, brödklocka, 32x42. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/5 16:48:03 | 1 | 700 kr |
| 11/5 10:01:14 | 2 | 700 kr |
| 11/5 10:01:14 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 11/5 10:01:44 | 2 | 800 kr |
| 11/5 16:46:39 | 3 | 1.000 kr |
| 11/5 17:39:01 | 1 | 1.000 kr |
| 11/5 17:39:01 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 11/5 17:39:30 | 1 | 1.100 kr |
| 16/5 19:02:23 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brödklocka olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lingardsz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



