KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17355079

nr 1735 5079

Sven Ahlgren

(1922-1997), Sverige

Oljemålning, Trädgårdsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 18:46:25

24/10 20:37:54 1      Vinnande bud

Sven Ahlgren

Läs mer om Sven Ahlgren